Program pro těhotné - OD 1.2.2018 DOČASNĚ POZASTAVEN

od 1.2.2018 dočasně pozastaven

 

Scházíme se ve středu odpoledne.

V rámci tohoto programu našim klientkám nabízíme cvičení 1x v týdnu 1 hodinu
a psychoprofylaxi (jednu hodinu týdně). Cvičení  probíhá v malých skupinkách (maximálně
6 cvičenek) a je zaměřené na kondici, svalovou sílu – posilování, uvolňování, relaxaci.

Cvičíme na velkých míčích, s overbally, strečink, jógová cvičení pro těhotné, kondičně, Spirální dynamiku a nacvičujeme všechny formy dýchání, které jsou během porodu používány.

V rámci těchto kurzů může být provedena mobilizace páteře metodou paní Mojžíšové na začátku, kdy maminka začne chodit do kurzu a pak ještě jednou před stanoveným termínem porodu.

Porodní asistentka jednou v týdnu provádí psychoprofylaxi, ve které maminky seznamuje s těhotenskými změnami, s tím jak se s nimi vypořádat, s průběhem porodu, s šestinedělím, s tím jak pečovat o kojence a batole; kojení, koupání,
oblékání a vše, co se týká dítěte je probráno do detailů.

Motorický vývoj dítěte do tří let je další obsáhlá přednáška v rámci kurzu pro budoucí maminky.

Nově nabízíme i péči o ty nejmenší - pokud vývoj neprobíhá přesně tak, jak by měl, pomáháme miminku (někdy i pomocí Vojtovy metody) dosáhnout optimálního stavu. Po domluvě lze provádět vyšetření a cvičení vašeho kojence v domácím prostředí. I baby masáže lze provádět u nás v ambulanci nebo v domácím prostředí miminka.

Dále pro naše budoucí rodiče nabízíme přípravu otce k porodu, pokud bude chtít při porodu asistovat.

Od 27.12. 2001 kdy se narodila první holčička mamince, která prošla naší přípravou se nám do 31.12.2012 narodilo 277 miminek.

Všechny maminky byly s naší přípravou zatím spokojené a my máme radost, že jsme jim trošku pomohly v této pro ně radostné, ale jistě těžké zkoušce, aby ji zvládli na výbornou všichni i s miminkem.